27 березня в Тернопільському прес-клубі представники ТО «Нівроку» та коаліції громадських організацій «За прозорі та чесні вибори» презентували проміжні результати громадського моніторингу перебігу президентської виборчої кампанії в Тернопільській області.

Олександр Домбровський – керівник проекту «Залучення молоді до активної участі у президентських та парламентських виборах України 2019 р. та запобігання порушень виборчого законодавства в Тернопільській області»

Великою кількістю спостерігачів наша організація не може забезпечити виборчі дільниці. Відповідно для цього було створено коаліцію громадських організацій “За прозорі та чесні вибори”, до якої на сьогоднішній день увійшло 12 організацій/

 Сергій Решетов – помічник аташе з питань культури Посольства США в України

Коаліція громадських організацій вже підготувала спостерігачів, які працюватимуть як на
етапі передвиборчої кампанії, так і в день голосування.

 Павло Іванечко – представник ГО ВО «Автомайдан» : Ми плануємо моторити вибори президентські та парламентські. Десять днів тому ми підписали коаліційну угоду. На сьогоднішній день наші люди подали документи, щоб отримати посвідчення спостерігачів. Зокрема представники нашої організації складають маршрути  дільниць, які ми плануємо об’їхати. Маршрут буде хаотичним. Ми плануємо приїхати на відкриття дільниць. У нас будуть мобільні групи, які будуть їздити аж до закриття дільниць.

Іван Марчук – координатор коаліції «За прозорі та чесні вибори»: Ми запрошумо громадські організації долучатися до нашої коаліції, а тернополян
бути небайдужими і повідомляти про можливі факти порушень на виборах. Всю інформацію
про перебіг виборів спостерігачі оперативно публікуватимуть у Фейсбуці в групі «За проорі та чесні вибори» .

Представники коаліції «За прозорі та чесні вибори», також, повідомили результати свого моніторингу у передвиборчий період. Кажуть, найбільше проблем у області виникало із реєстром виборців. Зокрема, не знаходять себе у списках молодь, яка голосує вперше. «Якщо ж ви не отримували запрошення і не внесли себе до реєстру виборців, то маєте ще декілька днів, щоб виправити цю ситуацію у судовому порядку. Якщо дотриматися усіх вимог, то як правило, , адміністративний суд приймає рішення позитивно і вносить людину у список виборців» , – зазначив Олександр Домбровський

Окрім того, коаліцією зафіксовані випадки, коли тернополяни отримували запрошення на вибори для своїх рідних, які померли 5, а то й 10 років тому Також були зафіксовані факти агітаційної реклами кандидатів без вихідних даних.

Захід проводився в рамках проекту «Залучення молоді до активної участі у Президентських та Парламентських виборах  України 2019 р. та запобіганню порушень виборчого законодавства в Тернопільській області». Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *