Тернопільські активісти вирішили спільно спостерігати за перебігом виборів та агітувати українців обов’язково проголосувати. Для цього вони об’єдналися в коаліцію громадських організацій «За чесні та прозорі вибори», та з ініціативи Творчого об’єднання «Нівроку» 14 березня в Тернопільському прес-клубі під час  круглого столу підписали  меморандум.

 «Найголовніша мета нашої діяльності – сприяння чесним і прозорим, а що найголовніше – легітимним виборам. Закликаємо інші громадські організації приєднуватись до до нашої ініціативи», – зазначив Творчого об’єднання «Нівроку» Олександр Домбровський. До нової коаліції вже долучилися представники 11ти громадських організацій: «Товариство дружби Тернопіль-Тирасполь», Творче об’єднання «Нівроку», «Прогресивні Люди», «Всеукраїнський центр по боротьбі з корупцією», «Тернопільський осередок ВО «Автомайдан», ГО«Гуртом», «Українська народна самооборона», «Громадський спротив корупції», «Відокремлений підрозділ всеукраїнського об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО», «Центр громадського моніторингу та аналітики» . Представники коаліції «За чесні та прозорі вибори» оголосили про набір волонтерів з яких буде сформовано мережу громадських спостерігачів. Як зазначили громадські активісти, незалежні спостерігачі будуть відслідковувати перебіг виборчого процесу під час Президентських та Парламетських виборчих кампампаній 2019 р. та в день голосування на дільницях, збиратимуть та систематизуватимуть повідомлення у ЗМІ, представників виборчих штабів, громадських організацій, які ведуть спостереження за виборами щодо порушень виборчого процесу, будуть ініціюватися звернення що до належної реакції на виявлені факти тощо.

«Ми, представники неурядових організацій та громадських рухів Тернопільщини заявляємо про об’єднання зусиль в спільну ініціативу. Головною метою ініціативи є сприяння проведенню в Україні чесних та прозорих  і відтак легітимних виборів Президента та до Верховної ради України.

Під час здійснення ініціативи збиратимуться та аналізуватимуться повідомлення засобів масової інформації, суб’єктів владних повноважень, суб’єктів виборчого процесу, громадських організацій і громадян про порушення, надаватиметься їм юридична оцінка, ініціюватимуться відповідні звернення до суб’єктів владних повноважень щодо належної реакції на виявлені та документовані правопорушення.

 Ми готові координувати свою діяльність з усіма політичними силами та кандидатами, які дійсно виступають за проведення чесних, прозорих та демократичних виборів в Україні, зокрема у питаннях моніторингу виборчого процесу.  Вважаємо, що з метою налагодження більш ефективної діяльності громадськості, необхідно об’єднати зусилля усіх громадських організацій так, щоб переважна більшість виборчих дільниць не залишилася поза увагою міжнародних або українських громадських спостерігачів. Заявляємо про створення коаліції НУО « За чесні та прозорі вибори», як спільного центру координації громадянських ініціатив Тернопільщини, щодо забезпечення проведення чесних, прозорих та демократичних виборів і запрошуємо всіх, хто виступає за чесні вибори, до співпраці. Пропонуємо, відповідно до компетенції, користуватися інформацією про порушення, яку ми будемо оприлюднювати та навзаєм  інформувати нас у разі виявлення порушень.» – про це йдеться в  Меморандумі що підписали громадські організації.До слова, до коаліції можуть приєднуватися й інші організації – Меморандум відкритий до підписання.

Захід проводився в рамках проекту «Залучення молоді до активної участі у Президентських та Парламентських виборах  України 2019 р. та запобіганню порушень виборчого законодавства в Тернопільській області». Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *