24 лютого 2022 року російська федерація розпочала повномасштабну війну проти України. Як наслідок наше суспільство зіштовхнулося з випробуваннями та соціальними потрясіннями, яких раніше не було. Ми отримало величезну кількість громадян, що постраждали внаслідок війни, як і фізично так і ментально. Ці громадяни потребують реабілітації та соціальної адаптації. Зокрема це внутрішньо-переміщені особи (ВПО) та учасники бойових дій (УБД). Особливої уваги та підходів, з цих категорій, потребують військові, що лікуються від поранень, що мають ампутації кінцівок чи отримали іншу інвалідність та діти , що виїхали з територій на яких ведуться бойові дії. У відповідь на ці виклики тернопільські художники, засновники неформальної творчої спілки «Арт-студія Д.Р» Рустам Давлєтов і Людмила Синякова від початку повномасштабного вторгнення на волонтерських засадах розробили ефективний курс арт-терапії та організували на його основі регулярні художні сесії соціальної адаптації, що являють собою спеціальні лікувальні майстер-класи з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва для поранених військовослужбовців, які перебувають на лікуванні в тернопільських медичних закладах та для дітей із сімей внутрішньо-переміщених осіб, що знайшли прихисток від війни в м. Тернопіль. Нажаль людей які фізично і ментально постраждали від війни та потребують реабілітації на порядки більше ніж тих з якими вдалося попрацювати художникам і кількість їх в зв’язку із війною постійно зростає. Позитивний розголос в ЗМІ про арт-терапевтичні сесії Рустама і Людмили створили на них великий попит в тому числі і з інших міст Тернопільської та сусідніх областей. Цей попит набагато більший ніж можуть охопити своїми силами волонтери «Арт-студії Д.Р». В зв’зку із цим виникла ідея проекту “Творці без меж!”, який би дозволив масштабувати досвід проведення арт-терапевтичних сесій художників Рустама Давлєтова та Людмили Синякової на інші міста України. Проект було підтримано Українським культурним фондом, а його реалізацію розпочато з серпня 2024 року.Командою проекту, із середовища митців буде відібрано 10 волонтерів, для яких Рустам Давлєтов та Людмила Синякова проведуть курс навчання з арт-терапії який буде складатись із серії тренінгів та практичних занять безпосередньо за участі дітей вимушених переселенців та поранених військових в лікувальних закладах.
Після завершення навчання, під методичним та організаційним супроводом команди проекту, кожен арт-терапевт у себе на місцях організує та проведе пілотні сесії арт-терапії для обраних ними категорій громадян, що потребують реабілітації. Для привернення уваги суспільства до проблемних питань постраждалих від війни українців, присвяченим меморіалізації героїчної боротьби українського народу, сенсів українського суспільства та для більшого розголосу про проект буде організовано презентацію та мандрівну виставку кращих робіт учасників арт-терапевтичних майстер- класів по різними локаціям в Україні (Галереї, ВНЗ, Заклади культури та ін.).
Для популяризації ідей проекту, ширшого поширення досвіду та більшого охоплення бажаючих впровадити розроблену командою проекту навчальну методику, а також для привернення уваги до проблем ветеранів з ампутаціями кінцівок, таких як нестача коштів на їх протезування, тощо чи відсутність системи та інфраструктури для проведення реабілітації дітей, що пережили війну, та ін. під час подій проекту буде відзнято та створено документальний фільм. Фільм буде розміщено у вільному доступі на YouTube, Facebook, Іnstagram.
#запідтримкиУКФ