Мета проекту:
Забезпечити громадський контроль за процесами здійснення Тернопільською міською радою закупівель, що пов’язані із впровадженням в загальноосвітніх школах м. Тернопіль систем контролю відвідуваності та успішності учнів «Smarsy», шляхом проведення громадського моніторингу та широкого оприлюднення його результатів.
Що було зроблено:
Проведено перевірку прозорості здійснення Тернопільською міською радою закупівель, в 2014 р. пов’язаних із встановленням в 10 загальноосвітніх школах м. Тернопіль систем контролю відвідуваності та успішності учнів «Smarsy», на що з міського бюджету було витрачено 400 тис. грн. При ухваленні рішень про встановлення цих систем у школах, не було проведено попереднього обговорення в громаді та не було враховано думку батьків учнів, значна частина яких вважає, що в такий скрутний час бюджетні кошти можна було б використати на більш актуальні проблеми шкіл, такі як нагальний ремонт будівель, зменшення енергоспоживання та ін.
Результати проекту:
- Проведено моніторинг прозорості державних закупівель щодо придбання та встановлення в 10 школах м. Тернополя систем контролю відвідуваності та успішності учнів.
- Отримано від Тернопільської міської ради, директорів шкіл, кампанії-постачальника встановлених у школах систем контролю відвідуваності та успішності учнів інформацію про закупівлі, пов’язані з придбанням та встановленням систем «Smarsy» а саме: проведені тендери, назва та інші данні постачальника, обгрунтування його вибору, калькуляції вартості обладнання та програмного забезпечення, надання інформації про збирання з батьків коштів(законність, цілове призначення, система обліку та звітність).
- Проведено дослідження ринку на предмет наявності інших постачальників систем контролю, що аналогічні системі «Smarsy», вартості цих систем, якості та функціональності.
- Підготовлено рекомендацій органам влади, місцевим громадам та журналістам, щодо прозорості та доцільності проведення закупівель систем «Smarsy». Виявлено можливі корупційні схеми, матеріали моніторингу передано правоохоронним органам.
- Проведено широку інформаційну кампанію серед жителів міста для ознайомлення з проблемою, а також для з’ясування ставлення жителів міста. Ініційовано громадське обговорення доцільності встановлення подібних систем доступу в решта шкіл Тернополя.
- Забезпечено широке оприлюднення результатів моніторингу
- Позицію місцевої громади щодо доцільності встановлення систем контролю відвідуваності та успішності учнів в школах Тернополя донесено до представників міської влади.