Карпатська пошуково-рятувальна мережа SWIFT

Представники ТО Нівроку взяли участь в надзвичайно цікавій конференції “Волонтери Карпатської пошуково-рятувальної мережі за для порятунку людей у Карпатах. Шляхи та методи співпраці з ДСНС”.  Дякуємо Асоціації гірських провідників «Ровінь» Іванові та Любі Горбацьо за запрошення.

 Асоціації гірських провідників «Ровінь» вдалось об’єднати громадськість та керівні органи державних служб з надзвичайних ситуацій ДСНС Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей (Карпатського регіону) та продемонстувати можливості співпраці та ініціативи громадського сектору та ДСНС в сфері безпеки, галузі туризму та діяльності гірських пошуково-рятувальних груп, підготовки кадрового резерву для рятувальників.
Керуючись бажанням громадськості допомогти органам державної влади та місцевого самоврядування в забезпеченні своєчасного реагування на виникнення надзвичайних ситуацій пов’язаних з пошуком та порятунком людей в горах, ініціаторами проєкту «Карпатська пошуково-рятувальна мережа» запропоновано механізм залучення волонтерів для допомоги рятувальникам під час надзвичайних ситуацій та проведення превентивних заходів з метою їх запобігання.
В рамках реалізації проєкту Асоціація гірських провідників “Ровінь” розробила та представила керівникам ДСНС чотирьох карпатських областей інформаційну систему з мобільним додатком “Порятунок”. Метою даної інформаційної системи є визначення координат потерпілого та негайне надсилання їх черговим рятувальникам , що суттєво вплине на підвищення рівня безпеки подорожуючих у гірській місцевості.
Допоміжним засобом для порятунку в горах є розроблений мобільний додаток «Порятунок» для кожного, хто вирушає в гори та дбає про власну безпеку. Український аналог польського мобільного додатку “Ratunek” є простий та легкий у користуванні. У випадку надсилання сигналу SOS завдяки чітким координатам додаток дозволяє оперативно скоординувати дії рятувальників та скоротити час пошуку.
Програма передбачає швидкий пошук людей, які загубилися на місцевості (ліс, гори). Якщо особа загубилася чи трамвувалась, натиснувши кнопку в спеціальному додатку, відправляє автоматично сформоване повідомлення. Мобільний додаток фіксує та надсилає точні координати за допомогою sms. Маючи координати людини, встановивши з нею зворотній зв’язок та проаналівувши додаткові дані, її дуже легко знайти гірським пошуково-рятувальним службам та своєчасно надати необхідну допомогу.
По при основну тему конференції ми обговорили можливості залучення Тернопільської області до волонтерської мережі SWIFT у майбутніх проектах спрямованих на забезпечення безпеки туристів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *