Оприлюднено проміжні результати громадського моніторингу порушень виборчого законодавства

В останні два тижні передвиборчої боротьби випадки порушень почастішали. Газети, біл-борди і лайт-бокси без вихідних даних, а також відверті фейки фіксують у Тернопільській області наші спостерігачі.  Про це йшлося сьогодні під час прес-конференції Творчого об’єднання «Нівроку» та коаліції громадських організацій «За прозорі та чесні вибори».

Зокрема координатор  коаліції «За прозорі та чесні вибори» Іван Марчук. повідомив, що в інтернет-виданні «Погляд» було розміщене звернення польського політика на підтримку кандидата Володимира Іванишина, а це є грубим порушенням статті 74 Закону України, оскільки громадяни інших держав не мають права брати участі в українських виборах, а тим більше агітувати.

Представників команди Ігоря Побера (кандидат від «Удару» по 163-му ОВО) спостерігачі коаліції спіймали на наданні безкоштовної медичної послуги з перевірку рівня цукру в крові. Представники кандидата від «Свободи» на 163-му ОВО Леонід Бицюра в його агітаційному наметі проводили для бажаючих безкоштовне тестування на наявність вірусу гепатиту-С.

Голова ТО «Нівроку» та керівник проекту «Залучення молоді до активної участі у Президентських та Парламентських виборах  України 2019 р. та запобіганню порушень виборчого законодавства в Тернопільській області» Олександр Домбровський  зазначив, що на певних ділянках спостерігають розміщення політичної реклами біля під’їздів на дошках оголошень. Вона не повинна там знаходитись, є чітко визначені міською радою місця. Нагадуємо ЖЕКам і ОСББ, що ця реклама не повинна там знаходитись. В більшості по місту вони справляються, але, наприклад при вході в під’їзди по вулиці Симоненка вона є.

Зафіксували також поширення газети «Вільне життя» на підтримку кандидатів Максима Черкашина та Леоніда Бицюри. Видання зареєстроване як ЗМІ, але ніде в газеті не зазначено, що це політична реклама, нема також вихідних даних, а саме номера реєстраційного свідоцтва друкованого ЗМІ.

Ще одним прикладом застосування «брудних» технологій цієї передвиборчої кампанії стала газета (бюлетень), яку днями розкидали під під’їздами у Тернополі. Це антиреклама на кандидата Степана Барну. Видав її начебто «Автомайдан».

В Тернопільському осередку ВО «Автомайдан» зазначають, що не мають нічого спільного з антиагітацією. «Автомайдан» займається антикорупційною діяльністю, а не агітаційною, – повідомила присутня на заході в.о. голови осередку Юлія Гесюк. – Жоден із членів нашої команди нічого подібного не поширював. Просимо громадян перевіряти інформацію, оскільки зараз часто маніпулюють інформацією і використовують імена авторитетних організацій, які абсолютно до цього не причетні. Юлія Гесюк показала також логотип Автомайдану, який не має нічого спільного з тим, який розмістили на газеті.

Тут є ознаки кримінального злочину, – додав Олександр Домбровський. – Це частина І статті 157 ККУ – «Перешкоджання вільному волевиявленню громадян, поєднане з обманом або примушенням до обману».

Вихідні дані в газеті є – замовник «Автомайдан», виготовлена на власному обладнанні, тираж – 20 тисяч примірників, відповідальний за випуск Ігор Безликий. Спостерігачі готують заяву в поліцію, аби правоохоронці дали оцінку, чи є ознаки злочину у розповсюдженні цієї антиагітації.

Представники коаліції «За прозорі та чесні вибори» працюватимуть і у день тиші, і у день виборів. Сформовані 5 мобільних груп, які виявлятимуть порушення під час і напередодні волевиявлення громадян.

Прес-конференцію проведено в рамках проекту «Залучення молоді до активної участі у Президентських та Парламентських виборах  України 2019 р. та запобіганню порушень виборчого законодавства в Тернопільській області». Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *