Громадські спостерігачі від коаліції ГО «За прозорі та чесні вибори» зафіксували порушення.

09 липня громадськими спостерігачами коаліції ГО «За прозорі та чесні вибори» зафіксовано ряд порушень виборчого законодавства.
Зокрема у агітаційному наметі кандидата у народні депутати Ігора Побера, що розташований в м. Тернопіль на бульварі Шевченка, разом із поширенням агітаційної продукції кандидата пропонували усім бажаючим безкоштовно заміряти рівень цукру у крові.

Процедуру здійснювала агітатор, яка не назвала свого імені, але представилась медичним працівником університетської лікарні. Згідно ч. 14, ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється проводити передвиборчу агітацію, що супроводжується наданням виборцям безоплатно товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 125,19 грн. ) Така передвиборча агітація згідно цієї ж статті Закону України «Про вибори 

народних депутатів України» вважається непрямим підкупом виборців і за статтею 212-10 КУпАП тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 510 до 850 грн. За цим фактом поліцією складено протокол.
Поруч у агітаційному наметі кандидата у народні депутати від партії «Голос» Максима Черкашина поширювали спецвипуск газети «Вільне життя плюс», яка містила виборчу агітацію за цього депутата. Однак спостерігачі ніде не змогли знайти реєстраційного номера видання, а також маркування про політичну рекламу, що є обов’язкове згідно Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *